за нас

Тијанџин Shengxin Спорт стоки копродукции, Ltd е основана во 2011 година, која е специјализирана за проектирање и изградба на спортски објекти, како и производство на отворено фитнес апарати, фудбалски терен кафез, мулти-цел игралиште, училишниот спортски апарати, наставни помагала, кошарка застане, одбојка пост, пост бадминтон, тенис пост, надворешна мрежа заштита и изолација појас. Ние, исто така може да се произведуваат сите видови на нестандардни апарат како барање на клиентите. Сега Shengxin е членството на Кина Спортинг Федерација стоки (CSGF), Кина Канцелариски & Спортски Стока асоцијација (CSSGA), Кина асоцијација Образовни индустрија за опрема (CEEIA), Тијанџин Спортски индустрија асоцијација (TSIA), како и единица директор на училиште Спортски опрема Здружението во CEEIA и спортска опрема Професионална Комисија во TSIA. Генерален менаџер Џанг Junyuan беше избран како стои директор на TSIA.

По 7 години развој, Shengxin Спорт била влијателна компанија во кинески фитнес опрема индустрија. Сега, нашите капацитети и фабриката област е на првата позиција во Кина. автоматизација на опремата за производство е во водечките ниво во индустријата. Сега ние сме една од Топ 10 компании кои се добие сертификатот NSCC и во водечките ниво во Тијанџин. Во моментов, нашите производи NSCC се повеќе од 100 видови, што е во нивото на низводно во повеќе од 40 компании сертификат NSCC

Брзиот развој на индустријата за спортски стока обезбедува можност за Shengxin спорт. Нашите продажни приход во 2017 година е повеќе од 100 милиони јени. Нашата компанија планира да го забрза распоред индустрија, да се прошират производи серија и значително да се зголеми продажбата на приход во 2018-2020.

Имаме заврши во 2018 година:

1.Level сочинуваат линија за производство, производство на површина од 20.000 квадратни метри. Капацитет може да достигне 180.000 парчиња, излез вредност 180 милиони јени.
2.New изграден затворен фабрика за производство фитнес апарат може да достигне 60 милиони излез вредност во првата година.
3. инвестира 3 милиони јени секоја година да соработуваат со напредни тајванскиот тим RD за развој на нови сериско производство на внатрешна и надворешна фитнес, со што значително ја зајакне способноста на проектирање, производство и иновациите компанијата.
4.Built тимот на служба во текот на 20 лица по продажбата да ги споделите со дистрибутери ослободени од грижата и на клиентите да бидат сигурни.
5.Introduced на целосно автоматско заварување роботи шест-оската која може да се реализира на 360 степени заварување без мртов агол и автоматско вртење. Автоматизација може да достигне 100%. Ние, исто така, воведе напредна опрема како единствена автоматски поминува двојно шини прскање и сликарство линија проток, нумеричка контрола цевка машина за сечење, нумеричка контрола цевка виткање машина и така натаму. Сите овие напредни опрема очигледно подобрување на квалитетот на производите и ефикасноста на производството и намалување на трошоци на производство.

Сега нашата вкупна инвестиција е 125 милиони јени (не се вклучуваат на земјата и работилница зграда). Фиксните влез е 60 милиони јени, сегашната капитал е 65 милиони јени.

Во следните години, прво, ние сакаме да се развие на интелигентни производи преку истражување или воведување. Не само што го окупираат пазарот на масовно купување, но исто така да добијат нормални клиенти интересни и да одат во нормални семејства. Второ, ние сакаме да се приклучат во економијата на споделување на широко и длабоко споделување бонус на националните фитнес политика. Се надеваат дека ќе им помогнам на интернет, cloud computing, големи податоци, на интернет на работа и националните фитнес развој заедно, нека технологија им помогне на националните фитнес.     

Нашите три години планирање е како охладители:

2018 година, продажбата на приход од 180 милиони јуани, профит 30 милиони јени;

2019 година, продажбата на приход од 300 милиони јуани, профит 50 милиони јени;

2020 година, продажбата на приход од 500 милиони јуани, профит од 100 милиони јени.

Ние ќе бидеме во водечките ниво по постигнување на целта!

Во септември 2017 година, Shengxin Спорт соработувал со Тијанџин Youfa челични цевки група, која е еден од "Топ 500 кинески претпријатија" повеќе од 12 години, изградба на нови Shengxin Спорт заедно. Соработката подобрува нова фабрика изградба на компанијата, воведување нови опрема и развој на нови производи.

                          

IMG_4073

IMG_4073

IMG_4073

IMG_4073

IMG_4073

IMG_4073


WhatsApp Online Chat !